Autor: Mihaela Miloslavić, 5. 6. 2014.

Danas je bio poseban dan u našoj školi. Slavili smo Dan škole! Uz to prigodno smo obilježili Dan zaštite okoliša i Eko dan-zdravi dan. Dan je bio ispunjen događanjima, natjecanjima, radionicama... Ali krenimo po redu.

opširnije

U 08,00 sati istovremeno su započela tri događanja. Na plivalištu VK Gusara u Mlinima organizirano je natjecanje u udičarenju. U organizaciji nam je pomoglo Ribolovno društvo "Felun". Natjecatelji koji su bili najuspješniji dobili su pohvalnice, a svi natjecatelji su dobili od Društva na poklon dozvole za udičarenje.  Na drugoj strani Župe, na igralištu u Kuparima krenula su sportska natjecanja. 80-tak učenika  formiralo je ekipe pod voditeljstvo učitelja Antona Jurkić, Marija Miličića i Antuna Končića i natjecalo se u odbojci, košarci i nogometu.  A oni koji su ostali u školskom dvorištu, dobili su zaduženje uređenja školskog vrta. U svrhu obilježavanja Dana zaštite okoliša, očistili smo dvorište, uredili razredne parcele i pokupili smeće oko zgrade.

U 09,30 sati počele su radionice. Učenici 6. razreda krenuli su s učiteljicama hrvatskog jezika u razgledavanje Zavičajne kuće Mandaljena, dok su ostali učenici raspoređeni za sudjelovanje u radionicama. Radionica engleskog jezika i kviz znanja bili su rezervirani za osmaše, mladi istraživači bili su posvećeni kemiji i biologiji.  Na radionici geografije i povijesti održan je kviz znanja i natjecanje u igri koju svi volimo, "gradovi i sela". Radionica matematike bila je posvećena matematičkim zadacima koji zahtjevaju malo manje znanja, ali zato malo više razmišljanja, kombiniranja i logičkog zaključivanja.

U 10,30 sati svi učenici i učitelji su se okupili u predvorju i započela je prigodna školska priredba. Nakon pozdravnih riječi voditelja Lucije Bašić, Paule Gustin, Dominika Krmeka i Matka Haičmana zbor je otpjevao pjesmu škole. Vidjeli smo nastupe lijeričara Ivana Vukića, ritmičke grupe prvašica, steperica drugih razreda te prvi javni nastup naših tamburaša.  Podjeljene su diplome i pohvalnice za sva postignuća na školskoj razini, zatim na županijskim i državnim razinama, Lidranu i Klokanu. Posebnu zahvalu od kolega za predan rad i sudjelovanje u mnogobrojnim projektima primile su učiteljice Ivana Lujak i Davorka Bronzić te djelatnica škole Ana Miloslavić. Već smo pisali o projektu "Ruka prijateljstva" koji je osmislila stručna služba uz veliku pomoć osmaša. Njihov projekt je posebno nagrađen i pohvaljen uz dodjelu pohvalnica svi članovima stručnog tima.

Završni dio dodjela diploma bio je rezerviran za Školski sportski klub Brenum. Uz dodjele diploma najboljima, proglašena je najbolja sportska ekipa godine,a to su naše judašice, prvakinje Županije, viceprvakinje države.

Na kraju priredbe premijerno je prikazan film Kolarin koji se snimila naša filmska grupa pod vodstvom Mira Bronzića.

Za sam kraj ove vijest ostavili smo vrhunac dana, barem za naše osmaše. U maniri dodjele Oscara, predstavljanje žirija i čitanja imena nominiranih, proglašen je učenik generacije: Bruno Lonza, učenik 8.c razreda. Bruno je zaslužio svoju titulu nizanjem odličnih uspjeha tijekom cijelog osnovnoškolskog obrazovanja, nizanjem uspjeha na predmetnim natjecanjima i sudjelovanju u nastavnim i izvannastavnim aktivnostima. Čestitamo Brunu!

Proveli smo ispunjen dan, družili se, zabavljali te pohvalili najbolje. Sve možete pogledati u fotogaleriji događaja. Tu možete pregledati i učeničke radove i panoe koji su za ovu prigodu izloženi u predvorju škole. Kroz ovu školsku godinu nanizali smo mnogo uspjeha i preko 250 učenika je sudjelovalo u raznim natjecanjima i priredbama. Nema ljepšeg načina da zaključimo ovu školsku godinu i prihvatimo nove izazove u sljedećoj školskoj godini.